Menu Hledat

Pálení laserem

Pálení plechů provádí společnost TMW, a.s. pro potřebu své vlastní výroby ale i na zakázku na laserovém pálícím stroji TRUMPF 3030. Toto moderní zařízení, pracující na principu létající optiky, zpracovává nejrůznější materiály v oblasti tenkých i tlustých plechů až do stavu montážní připravenosti. Dále může provádět značení dílů k identifikačním účelům, vytvářet do materiálu důlky a zpracovávat plechy potažené fólií.

Laser a obslužná deska jsou integrovány v rámu stroje, přívod plechové desky a odběr dílů ze stroje se provádí prostřednictvím automatické výměny palet. Časově paralelní zakládání a vykládání ze třech stran jsou samozřejmostí. Pohodlnou obsluhu zabezpečuje otevřený moderní řídící systém. V současné době pracuje pálící stroj ve dvousměnném provozu a jeho parametry spolu s proškolenou a zkušenou obsluhou zajišťují nejvyšší kvalitu výpalků.

V případě pálení na zakázku  si pro zajištění bezchybné výroby zákazník dodává elektronické výkresy ve formátu DXF, kdy je výkres vytvořen v měřítku 1:1 a jsou zakresleny pouze obrysy, které se mají vypálit. K takto vytvořeným datům zákazník přikládá plnohodnotný výkres ve formátu PDF, který slouží pro kontrolu vypálených dílů, popř. pro další výrobu.

Formát a druhy pálených materiálů

  • formát materiálu max. 3000 mm x 1500 mm
  • černý materiál od 0,5 mm do 20 mm
  • hliník od 1 mm do 6 mm
  • nerez materiál od 0,5 mm do 8 mm (silnější plechy 6 – 8 mm pouze v malých kusových sériích)
  • přesnost řezu 0,04 mm, 3 kW

Objednávky a informace

Objednávky na zakázkové pálení laserem přijímá obchodní oddělení, které v případě zájmu poskytne i další informace ohledně této služby.

Logo EU

Společnost TMW, a.s. realizuje projekty spolufinancované Evropským sociálním fondem prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státním rozpočtem České republiky.